AKTUALNOŚCI

MODA I URODA

DIETY, ZDROWIE, SPORT, GOTOWANIE

RODZINA, WCZASY, WYPOCZYNEK

DZIECI I CIĄŻA

UCZUCIA, SEKS, PSYCHOLOGIA

DOM, PRAWO i FINANSE

Jak uszczęśliwiać się dietą?

Tym razem nie będzie nic o smakołykach albo słodyczach, które podnoszą krótkotrwale poziom szczęścia. W naszej diecie jest wiele składników, które są ściśle związane z naszą wydajnością w pracy czy w szkole, odpornością na stres, a także poczuciem szczęścia i zadowolenia każdego dnia.

Istnieją pewne rodzaje potraw, które powodują senność, ospałość i zwiększają zmęczenie. Są to przede wszystkim potrawy mięsne, takie jak fastfoody, kebab czy nawet tłuste kotlety. W Polsce tłuste mięso jest stałym składnikiem diety- stanowi to spadek po kuchni sprzed lat, kiedy po całym dniu ciężkiej pracy fizycznej mężczyźni wracali do domu, a ich ciało potrzebowało dużej ilości tłuszczu i białka do regeneracji. Taka dieta miała wtedy sens, jednak w pracy biurowej lunch z ciężkostrawnego kotleta spowoduje senność i większą ospałość do końca dnia. Oprócz diety ważne jest również dla zachowania wysokiego poziomu energii i dobrego humoru otaczanie się właściwymi ludźmi.

Jest pewna forma grupowego wsparcia, które pozwoli wyzwolić swój potencjał, odpuścić stare żale i zmienić nawyki na korzystne bezpośrednio dla nas. Są to warsztaty dla kobiet, gdzie kobiety wymieniają się doświadczeniami i bez porównywania się, w przyjaznej atmosferze tworzą wspaniałą społeczność i zmieniają swoje życie na lepsze. Poszukaj czegoś takiego w swoim mieście i korzystaj z grupowego wsparcia już dziś.

Jedną z często stosowanych w Stanach Zjednoczonych metod na zwiększenie wydajności i witalności organizmu jest picie specjalnie w tym celu przygotowanych tzw. Green drinków. Są to napoje owocowo-warzywne, przygotowywane z świeżych produktów, miksowane na świeżo i pite bezpośrednio po przygotowaniu 2-3 razy dziennie po 1 szklance. Mogą zawierać szpinak, sałatę, ananas, awokado, banany, a także kiwi (bardzo bogate w witaminę C), mango i imbir.

Każdy z tego typu napojów ma nieco inne zastosowanie - cześć z nich działa jak typowe napoje energetyczne, jednak ich czas działania jest dłuższy i efekt jest łagodniejszy. Inne wpływają szczególnie dobrze na cerę, gładkość skóry i wygląd oczu. Jest tez pewna grupa wzmacniająca libido i ochotę na łóżkowe igraszki. Jednak prawdziwe efekty picie zielonych napojów można zaobserwować dopiero po kilku dniach stosowania - tyle czasu zajmuje organizmowi spożytkowanie dawki świeżych witamin prosto z owoców. Istnieje także specjalna mieszanka uszczęśliwiająca - złożona z bananów, kiwi i kilku innych składników (np. brokułów, jabłek i sałaty) sprawia, że jesteśmy odporni na jesienno-zimową chandrę i łatwiej utrzymać dobry nastrój w ciągu dnia. Ilość witamin bowiem jest równa witaminom z owoców w szczycie sezonu letniego, kiedy są one dostępne dla każdego.

Wiele osób które poszukują zmian w życiu nie zauważa, że wystarczy kilka drobnych poprawek w nawykach żywieniowych, a ich życie polepszy się i stanie się szczęśliwe na nowo.

Autor: Marek Olszak

 

 

 

0
0
0
s2sdefault