AKTUALNOŚCI

MODA I URODA

DIETY, ZDROWIE, SPORT, GOTOWANIE

RODZINA, WCZASY, WYPOCZYNEK

DZIECI I CIĄŻA

UCZUCIA, SEKS, PSYCHOLOGIA

DOM, PRAWO i FINANSE

Szczupła i w formie przez cały rok? Jest na to sposób – wyjazdy na narty

Końcówka lata do doskonały moment, by zatroszczyć się o kondycję i rozpocząć planowanie zimowego wyjazdu na narty. Narciarstwo to wymagający sport. Jeśli chcesz cieszyć się białym szaleństwem na stoku bez urazów i kontuzji, musisz dbać o sprawne stawy i mocne mięśnie przez cały rok.

  • Smukła sylwetka i mocne mięśnie

Sezonowe wyjazdy na narty, zmuszają miłośników tej formy aktywności do pozostawania w dobrej kondycji przez cały rok. Podczas szaleństw na stoku najbardziej na niebezpieczeństwo kontuzji narażone są stawy i ścięgna. Aby zapewnić sobie bezawaryjne szusowanie, zadbaj o mocne mięśnie, które uchronią cię przed urazami. Zatroszcz się również o ich elastyczność.
Jak dbać o kondycję w okresie poprzedzającym sezon? Sportem, który doskonale poprawia siłę mięśni nóg, ogólną kondycję i wytrzymałość jest bieganie. Jeśli Twoja aktualna kondycja nie pozwala ci na kilkudziesięciominutowe biegi, zamień je na regularne marsze w szybkim tempie – doskonalą alternatywą dla biegania jest coraz popularniejszy w naszym kraju nordic walking. Dobrze również popracować nad elastycznością mięśni – tu sprawdzi się stretching, pilates, a dla bardziej wprawnych – joga. Dla urozmaicenia warto wybrać się na basen, który doskonale odpręży, rozluźni i zniweluje napięcie mięśniowe (wynik stresu).

  • Kiedy planować wyjazd na narty?

Wyjazdy na narty najlepiej planować, gdy wspomnienia o letnim urlopie są jeszcze świeże – czyli z końcem sierpnia, początkiem września. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze oferty biur podroży na zbliżający się sezon. Korzystając z ofert first minute, masz szansę upolować atrakcyjne cenowo wyjazdy na narty do Włoch czy Francji.
Czy początkującym adeptom narciarstwa warto wyjeżdżać zagranicę? Oczywiście. Kilometry nartostrad, lepsze warunki pogodowe, najnowocześniejsza infrastruktura, brak kolejek i tłoku na stokach – powinny być wystarczającym argumentem, zachęcającym do stawiania pierwszych kroków bądź doskonalenia jazdy na zagranicznych stokach.

  • Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decydując się na wyjazd na narty, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Poza doskonałą kondycją, niezbędny jest właściwy osprzęt. Nie zapominaj o kasku – choć wiele krajów nie nakłada obowiązku posiadania kasku ochronnego przez narciarzy, warto zainwestować w bezpieczeństwo i zakupić atestowany kask. 150 – 200 zł wydanych na kask może uchronić nas przed trwałym kalectwem. Urazy głowy to jedne z najczęstszych i nieporównywalnie groźniejszych wypadków, które zdarzają się na stokach. Jeśli planujesz szusowanie po zmierzchu, zwróć uwagę czy twój kombinezon, kurtka narciarska posiadają elementy odblaskowe. Pamiętaj o ogólnonarodowych zasadach panujących na stoku – to pozwoli ci cieszyć się zimowym wyjazdem bez przykrych niespodzianek.

0
0
0
s2sdefault